serca, częste osłabienia, to oznaka, że czas wybrać się do lekarza. Podstawowym badaniem, jakie w tej sytuacji powinien zlecić lekarz pierwszego kontaktu, jest EKG. W następnej kolejności zostaniemy skierowani do specjalisty. Kardiolog zleci kolejne badania oraz wyda diagnozę.
Jest ona nauką empiryczną opartą na
Dziś nauki medyczne są w fazie wielkiego rozwoju. Całość wiedzy o zdrowiu i chorobach nosi miano medycyny. Jest ona nauką empiryczną opartą na doświadczeniu. Medycyna zaliczana jest do jednej z trzech dyscyplin obok biologi medycznej i stomatologii. Dziedzin medycyny jest wiele, jak np. kardiologia, gdzie lekarz kardiolog zajmuje się chorobami serca, albo interna na oddziałach której przeprowadzane są badania ekg i leczeni są pacjenci z chorobami wewnętrznymi, jak i wiele innych dziedzin medycyny, które służą ludziom chorym.
Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i
Medycyna ma wiele dziedzin i jedną z nich jest właśnie kardiologia. Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny na całym świecie i zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych. Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i jednocześnie główną przyczyną przedwczesnej śmierci wielu osób. Duszności, omdlenia i ucisk w klatce piersiowej to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci decydują się wizytę u lekarza specjalisty. Badania u kardiologa zazwyczaj zaczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, a następnie wykonywane jest badanie EKG, czyli elektrokardiografia serca.